Program Letní školy moderních učitelů

Témat, kterým bychom se na Letní škole moderních učitelů mohli věnovat je nespočet. Hlavní zaměření je na vhodné a efektivní využívání informačních technologií ve výuce. Letní škola je určena všem učitelům, správcům a pracovníkům vedení škol.

hodiny

Pro účastníky připravujeme bohatý a pestrý program. Dbáme i na potřeby vás učitelů, správců ICT techniky i vedení škol. Propojujeme témata s praktickými ukázkami. Přednášející čerpají z vlastní praxe.

Zajímavý mix informací, zkušeností a příkladů dobré praxe přijde vhod jak začínajícím, tak zkušenějším uživatelům výpočetní techniky. Inspiraci tu naleznou učitelé humanitních, přírodovědných i odborných předmětů.

Atmosféra, neformální setkávání, žádné bariéry, to umožní všem naučit se něco nového. Poradit se s odborníky i s kolegy učiteli. Hlavní myšlenkou letní školy je vzájemné obohacení.

Co je na programu letní školy moderních učitelů

Budeme se věnovat začínajícím uživatelům: osvojí si základní dovednosti, vyzkouší různé nástroje a vpraví se do světa cloudových technologií, tak aby mohli objevit kouzlo využívání IT prostředků ve výuce. Pokročilí uživatelé se nemusí obávat nudy. Pro ně je připraven set seminářů s obtížnějšími tématy a IT vychytávkami.
Tematicky se dotkneme operačních systémů, cloudových nástrojů, nasazení technologií do výuky, produktivních a kreativních nástrojů. Vstoupíme do světa 3D a virtuální reality, ale i do mysli učitelů i žáků. Naučíme se využívat fotoaparáty, udělat krátký výukový film, zlepšíme si prezentační dovednosti.
Dostatek prostoru věnujeme i vzájemné inspirace, mentoringu, navazování kontaktů a sdílení dobré praxe.